Podsumowanie konkursu „Wiedza o Rzemiośle”

W dniach 20 – 22 listopada br. w trzech szkołach podstawowych z okolic działania naszego Cechu odbył się konkurs „Wiedza o Rzemiośle”. Celem konkursu jest promocja wiedzy o zawodach rzemieślniczych, rzemiośle i możliwościach pracy w danym zawodzie i zachęcenie uczniów do wyboru branżowej szkoły zawodowej. Konkurs został przeprowadzony z wykorzystaniem dedykowanej platformy edukacyjnej, która umożliwiała łatwą rejestrację uczestników, dostęp do bazy wiedzy oraz przeprowadzenie testu z natychmiastowym dostępem do wyników. To innowacyjne podejście pozwalało nam jeszcze bardziej angażować się w rozwijanie pasji młodych adeptów rzemiosła.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za ich aktywność i zaangażowanie. To dzięki Wam nasz konkurs nabiera kształtu i kolorów rzemiosła! Szczególne słowa uznania kierujemy do nauczycieli za motywację uczestników oraz doskonałą koordynację na poziomie szkoły. Łącznie, ze wszystkich szkół w konkursie wzięło udział 40 uczniów. Gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu, dostarczając nam nie tylko wspaniałych chwil, ale także dowodząc, że wiedza o rzemiośle to niezwykłe źródło inspiracji. Dla laureatów konkursu wręczone zostały atrakcyjne nagrody za zajęcie I, II i III miejsca. To odpowiednio nagrody rzeczowe o wartości 600, 350 i 200 zł. Dla pozostałych uczestników konkursu wręczone zostały nagrody pocieszenia o łącznej wartości 2500 zł.

Zwycięzcy konkursu w Szkole Podstawowej nr 2 w Bolesławcu:

• I miejsce (29 na 35 punktów): Zuzanna Pyrkosz
  • II miejsce (28 na 35 punktów): Miriam Aarfaoui
  • III miejsce (28 na 35 punktów): Majka Myszewska

Zwycięzcy konkursu w Szkole Podstawowej nr 5 w Bolesławcu:

• I miejsce (24 na 35 punktów): Adam Nieradka
  • II miejsce (22 na 35 punktów): Kira Arbuzova
  • III miejsce (20 na 35 punktów): Mateusz Bojeczko

Zwycięzcy konkursu w Szkole Podstawowej nr 1 w Bolesławcu:

• I miejsce (23 na 35 punktów): Igor Kuczyński
  • II miejsce (21 na 35 punktów): Paweł Junkiewicz
  • III miejsce (20 na 35 punktów): Yaroslav Rybakov

Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Bolesławcu zaprosił wszystkich uczestników konkursu na uroczyste wręczenie nagród które odbyło się w dniu 29 listopada w siedzibie Cechu. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom! Wasza wiedza, zaangażowanie i umiejętności zasługują na najwyższe wyróżnienie. Mamy nadzieję, że te nagrody będzie dla Was dodatkowym motywatorem do dalszego rozwoju w dziedzinie rzemiosła. To dzięki Waszemu zaangażowaniu i pasji konkurs stał się wyjątkowym wydarzeniem, które promuje wiedzę i umiejętności w dziedzinie rzemiosła. Z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje konkursu i dalsze wspólne działania na rzecz rozwoju wiedzy o rzemiośle!

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Narodowemu Instytutowi Wolności za udzielenie wsparcia finansowego w ramach Rządowego Programu Polski Inkubator Rzemiosła. To dzięki tej hojnej dotacji, nasz Konkurs „Wiedza o Rzemiośle” mógł stać się możliwy i zyskać jeszcze większe znaczenie dla edukacji rzemieślniczej. Program ten stanowi ważny element wsparcia dla rozwoju rzemiosła, promując innowacje, przedsiębiorczość oraz nowoczesne podejście do tradycji rzemieślniczych. Program ten skierowany jest do organizacji rzemieślniczych i zakłada wsparcie ich rozwoju jako strategicznych partnerów państwa w rozwoju przedsiębiorczości oraz zawodowym kształceniu dualnym. Program podkreśla strategiczną rolę rzemiosła w Polsce oraz znaczenie, jakie państwo polskie przypisuje jego rozwojowi.